Početak Gradske vesti Brzom reakcijom vatrogasaca sprečena tragedija na Detelinari

Brzom reakcijom vatrogasaca sprečena tragedija na Detelinari

20
0

Brzom i hrabrom reakcijom novosadskih vatrogasaca sinoć je sprečena tragedija u Ulici Veselina Masleše 118 na Detelinari, gde je izbio požar u stanu na drugom spratu.

Ekipe su na lice mesta stigle za oko deset minuta, a već iz daljine bilo je vidljivo da plamen izbija na terasu. Vrata su bila zaključana, ali su vatrogasci uspeli da ih otvore bez upotrebe alata, čime su uštedeli dragoceno vreme.

– Stan je bio potpuno ispunjen dimom, vidljivost gotovo nikakva. Krećući se puzeći kroz prostorije, napipao sam telo osobe u kupatilu. U tom trenutku prioritet je postala evakuacija – rekao je za NS Uživo vatrogasac-spasilac Vukašin Lepir, koji je učestvovao u intervenciji.

Muškarac koji je pronađen u stanu iznet je na bezbedno i zbrinut od strane ekipe Hitne pomoći, dok su vatrogasci nastavili gašenje požara. Tokom intervencije sa terase je evakuisan i pas koji se nalazio u stanu.

Prema poslednjim informacijama, muškarac je prevezen u bolnicu u polusvesnom stanju i nalazi se pod lekarskim nadzorom, dok je pas prošao bez povreda.

– Mislim da je suvišno govoriti o tome kakav je osećaj kada nekome spasite život. Upravo zbog takvih trenutaka najviše volimo ovaj posao – dodao je Lepir.

Zahvaljujući brzoj intervenciji, požar je lokalizovan pre nego što se proširio na susedne stanove, a istraga o uzroku izbijanja vatre je u toku.

foto/vest: nsuzivo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here