Početak Uncategorized FEST 2021 u Areni Cineplex 13. maj

FEST 2021 u Areni Cineplex 13. maj

114
0

Novosađani će i ove godine imati priliku da uživaju u glavnom programu 49. FEST-a koji obiluje najboljim filmskim ostvarenjima iz prethodne godine i filmovima koji su višestruko nagrađivani na prestižnim svetskim filmskim festivalima. Karte su u prodaji.

13. maja u bioskopu  Arena Cineplex vas očekuju filmovi „Amonit/Ammonite“ i „Minamata/Minamata“.

„Amonit/Ammonite“ 17:00h

Priznata, samouka paleontološkinja Meri Aning 1840. godine radi na obali južne Engleske. Dani njenih čuvenih otkrića su iza nje, pa sada lovi fosile kako bi ih prodala bogatim turistima i tako izdržavala sebe i bolesnu majku. Jedan takav turista, Roderik, poverava Meri brigu o svojoj mladoj supruzi Šarlot, koja se oporavlja od lične tragedije. Meri, čiji je život svakodnevna borba sa siromaštvom, ne može sebi da priušti da odbije ponudu, ali, ponosna i neumoljivo strasna, sukobljava se sa svojim neželjenim gostom. Meri i Šarlot otkrivaju da svaka može da ponudi drugoj ono za čim su tragale: spoznaju da nisu same.

„Minamata/Minamata“ 19:30h

Nakon dana uspeha tokom Drugog svetskog rata proslavljeni ratni fotograf Eugen Smit osamuje se i otuđuje od svih. Isprva odbija poziv urednika magazina „Life” da otputuje u Japan i istraži trovanje stanovnika ribarskog mesta poznatog kao Minamata. Ipak, kada ga pasionirana žena prevodilac pozove da ipak to učini, Eugen prihvata mogućnost da otkrije razorne posledice korporativne politike, kao i saučesništo policije i vlasti. Naoružan samo sa svojom pouzdanom kamerom protiv moćne korporacije, Smit će morati da stekne iznevereno poverenje zajednice i napravi takvu fotografiju koja će ovu priču preneti u svet.

Ceo repertoar za Fest 2021 možete pogledati na sajtu Arena Cineplex!

Ulaznice u prodaji!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here