Početak Gradske vesti Grad Novi Sad obeležio 60 godina rada Gerontološkog centra

Grad Novi Sad obeležio 60 godina rada Gerontološkog centra

288
0

Na svečanosti održanoj u klubu „Oaza“ u okviru Gerontološkog centra „Liman“, uručene su plakete povodom 60 godina rada Gerontološkog centra „Novi Sad“. Članica Gradskog veća za socijalnu zaštitu, Sonja Radaković, prisustvovala je ovom značajnom događaju gde je v. d. direktora Nenad Bašić izrazio zahvalnost Gradu za podršku.

Radaković je naglasila važnost kontinuirane podrške Grada, ističući da je ove godine za rad centra izdvojeno 201,5 miliona dinara. Sredstva su namenjena za različite usluge, uključujući Prihvatilište, pomoć u kući i dnevne usluge za starije i odrasle.

Gerontološki centar „Novi Sad“ osnovan je 1964. godine i do danas je pružio uslugu za oko 16.000 korisnika, što ga čini jednom od najvećih ustanova u Srbiji u oblasti starosne nege. Na svečanosti su dodeljene i zahvalnice drugim institucijama, uključujući Ministarstvo za rad i Crveni krst, koje su takođe doprinele razvoju socijalne zaštite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here