Gradonačelnik Novi Sad Žarko Mićin položio je venac na spomen-ploču kod Varadinski most, povodom 27. godišnjice pogibije Olega Nasova, koji je stradao 1. aprila 1999. godine tokom NATO bombardovanje SR Jugoslavije.
U prisustvu članova porodice, Mićin je istakao da grad i dalje čuva sećanje na ovu tragediju, naglašavajući da je reč o bolnom periodu u kojem su Novi Sad i Srbija pretrpeli velike gubitke.
– Tokom NATO agresije naš grad je ostao bez mostova, razoren i pogođen velikim stradanjima. I danas se sećamo tog 1. aprila kada je, prilikom bombardovanja Varadinskog mosta, izgubljen život našeg sugrađanina Olega Nasova – rekao je Mićin.
On je dodao da su mostovi vremenom obnovljeni, ali da izgubljeni ljudski životi nikada ne mogu biti nadoknađeni, istakavši da je obaveza društva da neguje kulturu sećanja, ali i da gradi mirnu i stabilnu budućnost.





