Početak Gradske vesti Gradonačelnik Mićin ugostio srednjoškolce sa Kosova i Metohije

Gradonačelnik Mićin ugostio srednjoškolce sa Kosova i Metohije

77
0

Gradonačelnik Novog Sada, Žarko Mićin, zajedno sa članicom Gradskog veća za obrazovanje, Milicom Vučićević, primio je u Gradskoj kući grupu od 20 srednjoškolaca iz Štrpca na Kosovu i Metohiji, koji su u okviru projekta „Srcem za mladi osmeh“ posetili Novi Sad.

Gradonačelnik je učenicima poželeo dobrodošlicu i istakao značaj ovakvih projekata u povezivanju mladih iz različitih delova zemlje.

– Drago mi je što ovaj projekat postoji već nekoliko godina i omogućava mladima da upoznaju Novi Sad, njegovu kulturu i istoriju. Grad je bogat kulturnim nasleđem i pruža brojne mogućnosti za učenje i druženje. Siguran sam da ćete ovde steći lepe uspomene i iskustva – rekao je Mićin.

Prijemu su prisustvovali i učenici domaćini iz novosačkih srednjih škola, volonteri Udruženja građana „Novi Sad“ i nastavnici koji prate grupu. Tokom boravka, srednjoškolci će obići kulturne i istorijske znamenitosti Novog Sada, Frušku Goru, Sremske Karlovce i Vrdnik, a planirane su i edukativne aktivnosti o srpskoj istoriji i tradiciji.

Učenici i njihovi domaćini imali su priliku da se druže, razmene iskustva i upoznaju sa životom i običajima svojih vršnjaka u drugim delovima zemlje, čime projekat doprinosi jačanju prijateljskih veza među mladima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here