Početak Gradske vesti Jačanje saradnje između Vojvodine i Lombardije: sastanak Mirovića i Fontane za intenziviranje...

Jačanje saradnje između Vojvodine i Lombardije: sastanak Mirovića i Fontane za intenziviranje poslovnih odnosa

55
0

Juče se sastao predsednik Pokrajinske vlade, Igor Mirović, i predsednik italijanske regije Lombardija, Attilio Fontana, kako bi razgovarali o jačanju i proširivanju saradnje u oblastima od zajedničkog interesa.

Tokom susreta, Mirović i Fontana su se složili da jučerašnji susret odražava dobre institucionalne i privredne odnose, ali i pruža priliku za unapređenje veza.

Izmenili smo mišljenja, analizirali dosadašnju saradnju i dogovorili potpisivanje ili ažuriranje sporazuma iz prethodnih pet godina. Cilj nam je da konkretnim predlozima damo novi kvalitet našim odnosima. Naša saradnja će se bazirati na tehnološkom razvoju, povezivanju nauke i privrede, kao i podsticanju italijanskih preduzetnika da ulažu u Vojvodini„, izjavio je Mirović.

On je podsetio da danas imamo preko 100 italijanskih kompanija koje zapošljavaju 11.000 ljudi u Vojvodini.

Na nacionalnom nivou i na nivou Vojvodine, Italija zauzima treće mesto kada je reč o ekonomskoj razmeni. Posebno smo zainteresovani za saradnju u oblastima visokih tehnologija i prehrambene industrije zbog potencijala koje imamo„, naveo je Mirović.

Na sastanku održanom u Pokrajinskoj vladi ocenjeno je da Autonomna Pokrajina Vojvodina i Lombardija imaju dobru dugogodišnju saradnju, posebno u oblastima privrede, poljoprivrede, zdravstva, obrazovanja i kulture.

Želimo da nastavimo saradnju koja je doprinela tome da italijanski preduzetnici vide Vojvodinu kao mesto gde mogu da posluju i ulažu. Osnova za to je saradnja na institucionalnom nivou koja nam omogućuje da zajedno radimo na budućnosti i pronađemo rešenja koja nam mogu pomoći u boljem sagledavanju perspektive naših pokrajina„, rekao je Fontana.

Lombardija je jedna od najrazvijenijih regija u Italiji sa više od 9,5 miliona stanovnika. Reč je o važnom turističkom regionu sa veoma razvijenom poljoprivredom i industrijom.

Sastanku su prisustvovali i pokrajinski sekretar za regionalni razvoj, međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu, Aleksandar Sofić, direktor Razvojne agencije Vojvodine, Darko Buljević, ambasador Italije, Luka Gori, privrednici i predstavnici univerziteta iz Italije.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here