Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović učestvovala je na biznis forumu u okviru svoje radne posete Narodnoj Republici Kini.
Kako je navela, sastala se sa predstavnicima više kompanija iz provincije Fuđijen, među kojima su firme iz sektora visokih tehnologija, energetike, automobilske industrije i proizvodnje nameštaja, koje razmatraju mogućnosti investiranja u Srbiji. Mesarović je istakla da su nakon prethodnih razgovora u Beogradu krajem oktobra napravili novi korak ka konkretnim dogovorima o pokretanju investicionih projekata.
Prema njenim rečima, temelji saradnje Srbije i Kine postavljeni su na najvišem političkom nivou, zahvaljujući odnosu predsednika Aleksandra Vučića i Si Đinpinga, Sporazumu o slobodnoj trgovini, kao i zajedničkoj viziji o gradnji „zajednice sa zajedničkom budućnošću“.
Informacija je objavljena na Instagram profilu ministarke.









