Početak Gradske vesti Ministarstvo sporta isplatilo nagrade vaterpolistima Srbije za manje od 24 sata nakon...

Ministarstvo sporta isplatilo nagrade vaterpolistima Srbije za manje od 24 sata nakon osvajanja zlata

107
0

Beograd – Ministarstvo sporta Republike Srbije saopštilo je da je izvršilo isplatu novčanih nagrada igračima i selektoru vaterpolo reprezentacije Srbije, u iznosu od po 20.000 evra, za manje od 24 časa od osvajanja zlatne medalje na Evropskom prvenstvu održanom u Beogradu.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva, vaterpolisti Srbije osvojili su titulu šampiona Evrope pobedom nad reprezentacijom Mađarske, čime su još jednom potvrdili vrhunski kvalitet i kontinuitet uspeha srpskog vaterpola.

„Ministarstvo sporta nastaviće da pruža snažnu podršku vrhunskim sportistima i stručnom kadru koji svojim radom i rezultatima doprinose ugledu sporta i Republike Srbije“, ističe se u saopštenju.

Evropsko prvenstvo za vaterpoliste održano je od 10. do 25. januara u Beogradskoj areni, a Srbija je u velikom finalu savladala Mađarsku i osvojila zlatnu medalju. Već narednog dana nakon finala izvršena je isplata nagrada.

Izvor: novosti.rs

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here