Dragana Milošević, Pokrajinska sektetarka za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, iznela je ključne stavove o politici zasnovanoj na multikulturalizmu tokom društvenog dijaloga pod nazivom „Multikulturalnost i interkulturalnost u Republici Srbiji – dobre prakse i izazovi“. Ovaj događaj se odigrao u prostorijama Radio-televizije Vojvodine, povodom obeležavanja 75 godina od usvajanja Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima Ujedinjenih nacija.
Miloševićeva naglašava suštinu politike koja se temelji na principima multikulturalizma, ističući važnost priznavanja različitosti i identiteta kao osnovnih vrednosti. Posebno se osvrće na 10. decembar kao dan od pokrajinskog značaja, proglasivši ga danom posvećenim obeležavanju Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima. Takođe, ističe priznanje koje nosi ime Ljudevita Mičateka, prominentnog borca za jednakost svih ljudi i naroda.
U daljem izlaganju, Miloševićeva naglasila je posvećenost očuvanju identiteta etničkih grupa u Vojvodini, uz podršku održavanju skladnih odnosa među njima. Pritom, ističe ulogu multikulturalizma u očuvanju nacionalnog identiteta, naglašavajući potrebu za potpunom slobodom izražavanja.
Odgovarajući na izazove, Miloševićeva osvrnula se na finansijsku podršku Pokrajinske vlade zavodima za kulturu manjinskih zajednica, fokusirane na očuvanje, unapređenje i promociju njihovog nasleđa. Takođe, naglašava podršku informisanju na maternjim jezicima manjinskih zajednica.
Govoreći o napretku ka interkulturalnosti, Miloševićeva istakla je već ostvaren iskorak i međusobno uvažavanje različitih etničkih grupa u Vojvodini. Ovo stanje potvrđuje međusobno poštovanje i harmonični odnosi koji proizlaze iz primene multikulturalističkih principa.
Na istom skupu, ministar Tomislav Žigmanov ističe kulturna prava kao nerazdvojni deo ljudskih prava, pominjući posebne mere Vlade Republike Srbije usmerene ka zaštiti i unapređenju manjinskih prava. Sanja Jašarević Kužić, zamenica generalnog direktora RTV-a, dodaje da medijska kuća aktivno doprinosi multikulturalnosti i interkulturalnosti putem programa na 16 manjinskih jezika. Skupu su prisustvovali i predstavnici različitih institucija, uključujući Ministarstvo kulture i Koordinaciju nacionalnih saveta nacionalnih manjina.