Početak objektiv24 ,,Novosadska trka za dečiji osmeh“ je održana

,,Novosadska trka za dečiji osmeh“ je održana

208
0

U Kameničkom parku održana je tradicionalna „Novosadska trka za dečiji osmeh“, osma po redu. Preko 500 dece i 300 odraslih učestvovalo je u trci ovoj humanitarnoj trci, u cilju prikupljanja sredstava za štićenike „Dečijeg sela“ i „Sigurne dečije kuće“, kao i korisnike novosadskog Svratišta za decu i mlade.

Kameniškim parkom se širila dečija graja, ali i sportski, takmišarski duh.

Ove godine je veliki akcenat na dečijim trkama i napokon postajemo prava dečija trka. Imamoučesnike do kraja 8. razreda na ovim osnovnoškolskim trkama na 100, 200, 400 i 800 metara. Svake godine imamo odličnu saradnju sa Sigurnom dečijom kućom u Novom Sadu, Dečijim selom, kao i Svratištem za decu i omladinu grada Novog Sada, kojima doniramo deo novčanih sredstava i deo materijalnih sredstava – izjavila je direktorka trke Sanja Felbapov Stefanović.

Osim najmlađih sugrađana iz Novog Sada u trci su učestvovali i gosti iz Apatina, Zvornika, Bijeljine, Sremske Mitrovice, Sremskih Karlovaca i Inđije. Gosti iz Bijeljine bili najbrži među svojim vršnjacima koji pohađaju treći razred osnovne škole. Naravno, ni za koga u ovoj trci pobeda nije imperativ, već humanitarni duh kojim je ova trka obojena.

Ovi mali trkači su rekla da trče prvenstveno kako bi pomogli onima kojima je pomoć potrebna, što nam govori da su u ovom martovskom jutru trčeći za pomoć drugarima deca naučila koliko su bitni solidarnost, empatija i altruizam…

Novi Sad, 13. mart 2022. godine

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here