Na Novosadski sajam svečano su otvoreni jubilarni, 20. međunarodni sajam obrazovanja Putokazi i 2. NS Games & Tech Week, koji će trajati do subote, 21. marta.
Manifestacije su okupile veliki broj srednjih škola, fakulteta i univerziteta iz zemlje i inostranstva, a njihov cilj je da pomognu mladima u izboru daljeg obrazovanja i karijere. Podršku organizaciji pružili su Novi Sad, nadležne gradske uprave i Pokrajinska vlada, koja je omogućila dolazak učenika iz cele Vojvodine.
Sajam je otvorio dekan Fakultet tehničkih nauka Boris Dumnić, koji je poručio da su ovakvi događaji ključni za mlade koji donose važne životne odluke o budućem zanimanju.
Generalni direktor Sajma Slobodan Cvetković istakao je značaj obrazovanja kao temelja društva, naglašavajući da su na jednom mestu okupljene institucije koje nude odgovore na pitanja o upisu, stipendijama i karijernim mogućnostima.
Poseban deo programa posvećen je gejming industriji kroz NS Games & Tech Week, gde mladi mogu da se upoznaju sa razvojem digitalnih veština, kreativnosti i savremenih tehnologija.
U okviru sajamskih aktivnosti održan je i Sajam zapošljavanja u organizaciji Nacionalne službe za zapošljavanje i Grada Novog Sada.
Paralelno sa ovim događajima, do 23. marta traju i Međunarodni sajam knjiga Novi Sad i Art Expo Novi Sad, dok je za subotu, 21. mart, najavljena i Vojvođanska berza ukusa.
Radno vreme sajamskih priredbi je od 10 do 20 časova, osim poslednjeg dana kada će kapije biti otvorene do 16 časova, a ulaz za posetioce je besplatan.





