Sinoć u jednom poznatom novosadskom restoranu nastupila je Seka Aleksić i otrkila nam je šta nas čeka u nekom naredom periodu nakon SoundClash-a.
Dvadeset osmog juna, Beograd postaje epicentar muzičke scene jugoistočne Evrope!
Najglamuroznija folk diva Seka Aleksić i jedan od najvećih – reper, kompozitor, producent Rasta sukobiće se na svom najprirodnijem terenu – sceni.
Ko pobeđuje 28. juna na SoundClash-u?
Iskreno meni je svejedno ko će pobediti, ali ako ćemo davati prednost damama onda ja pobeđujem. Ništa ne stižem zbog SoundClash-a, pripreme su u toku… Rasta peva moje pesme ja njegove, mi moramo sve pesme da promenimo, sve aranžmane menjamo, kostimi se novi prave, koreografije se pripremaju.
U Luci Beograd, letnje noći pored Dunava, upoznaće se folk i rep u pravoj borbi I epskom sudaru žanrova. Dvadeset osmog juna, Beograd postaje epicentar muzičke scene jugoistočne Evrope! Borba dve legende svog žanra, dve neprikosnovene zvezde i dve nezaustavljive struje.
To znači da očekujemo spekakl u Luci Beograd?
Biće provod ludilo jer su spojili dva zanimljiva različita izvođača ali sa druge strane Rasta i ja imamo dosta energetske sličnosti. Imamo izazov gde i Rasta i ja pevamo neku tuđu pesmu ali svako u svom fazonu. Verujem da će publika stvarno uživati.
Vaša koleginica Tanja Savić održala je Meet and Greet sa fanovima pred veliki koncert u Novom Sadu koji je 10. maja na Spensu. Kada možemo očekivati i od vas veliki koncert u Novom Sadu?
Seka: Nisam ispratila, kako je bilo na Spensu?
Stojan: Bilo je odlicno pun anfiteatar, preko tri sata se slikala, potipisivala autograme i družila se sa fanovima.
Seka: Baš mi je drago zbog Tanje. Kao što sam rekla zbog priprema za 28, jun ništa ne stižem. Planiram posle SoundClash-a prvo koncert u Beogradu zatim u Novom Sadu, Nišu… Ukoliko publika to bude želela onda ide regionalni koncert. Tako da u planu su veliki koncerti.
Da li spremate publici nove pesme.
Iskreno da vam kažem nisam presrećna sa izborom pesmama koje imam trenutno kod sebe. Trenutna situacija u zemlji nije za velike projekte, znate i sami koliko sve to košta i koliko treba vremena za to. Odlučila sam da napravim pauzu do jeseni sa novim pesmama.
Autor: Stojan Ćutilo