Danas se u osnovnoj školi „Žarko Zrenjanin“ u Kačarevu dogodila teška tragedija, kada je učenik osmog razreda skočio sa drugog sprata škole.
Dečak je tog dana sa majkom bio kod direktorke škole zbog kašnjenja, nakon čega je normalno otišao na čas nemačkog.
U jednom trenutku je udario glavom o klupu, ali mu je nastavnica prišla i smirila ga, te je do kraja časa dečak bio miran, a kada je zvonilo, po priči njegovih drugova iz razreda, on je skočio prvo na klupu a potom je skočio kroz prozor.
Telo je upućeno na Institut za sudsku medicinu gde treba da bude obavljena obdukcija.
Prema pričama meštana, otac stradalog dečaka dosta zbog posla boravi u inostranstvu.
Vršnjaci su ga opisali kao tipičnog dečaka koji nije bio previše problematičan i nije pravio nikakve probleme.
Prema rečima majke jednog od učenika OŠ „Žarko Zrenjanin“, deca su u šoku i vrištala su kada se desila tragedija, a nastave u školi neće biti do kraja ove nedelje.
„On je iz drugog odeljenja. Čuli smo da se nešto desilo. Pogledala sam kroz prozor i videla ga kako leži na travi. Posle su došli inspektori i Hitna pomoć. Pustili su nas ranije iz škole. Najgore mi je što ne znam kako ću izbirsati tu sliku iz glave“, rekla je jedna učenica škole.
Izvor: nova.rs