Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je da su 18. septembra 2025. godine, u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova – Sektorom unutrašnje kontrole, uhapšeni B.S. i M.K.
B.S, javnobeležnički pomoćnik, osumnjičen je za produženo krivično delo zloupotrebe službenog položaja, dok se advokatu M.K. stavlja na teret isto delo u podstrekavanju.
Prema navodima tužilaštva, postoji sumnja da je u periodu od januara 2023. do decembra 2024. godine B.S. više puta neovlašćeno pristupao pravosudno-informacionom sistemu (PIS) i obrađivao lične podatke. On je, po uputstvima M.K, vršio provere podataka o vlasnicima vozila preko registarskih oznaka, kao i ličnih podataka fizičkih lica, koje je potom dostavljao advokatu.
Na taj način M.K. je, mimo zakonske procedure i bez obraćanja MUP-u sa zvaničnim zahtevom, dolazio do traženih informacija.
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, obojici osumnjičenih određeno je zadržavanje do 48 časova, nakon čega će biti privedeni i saslušani.







