Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja zvaničnu posetu Gruziji, tokom koje su planirani sastanci sa najvišim državnim zvaničnicima te zemlje i razgovori o unapređenju bilateralne saradnje.
Drugog dana posete, Vučić će u Tbilisiju razgovarati sa predsednikom Vlade Gruzije Iraklijem Kobahidzeom. Nakon sastanka predviđen je i susret delegacija dve države, kojima će prisustvovati predsednik Srbije i gruzijski premijer.
Po završetku razgovora biće održana zajednička konferencija za medije na kojoj će zvaničnici predstaviti rezultate sastanaka i poruke o daljoj saradnji dve zemlje.
U nastavku programa predsednik Srbije sastaće se sa predsednikom Parlamenta Gruzije Šalvom Papuašvilijem, a potom će posetiti region Kaheti, poznat po razvijenoj poljoprivredi i vinskoj tradiciji.
U srpskoj delegaciji, koju predvodi predsednik Vučić, nalaze se ministar poljoprivrede Dragan Glamočić i ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević.
Tokom prvog dana posete, predsednik Srbije razgovarao je sa predsednikom Gruzije Mihailom Kavelašvilijem, premijerom Iraklijem Kobahidzeom, kao i sa poglavarom Gruzijske pravoslavne crkve, patrijarhom Šiom III Katolikosom.
Zvanična poseta Gruziji traje do srede i predstavlja prvu posetu predsednika Vučića toj zemlji od stupanja na dužnost.









