Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je večeras da je Srpska lista na izborima na Kosovu i Metohiji osvojila svih 10 mandata, ističući da su rezultati gotovo neverovatni s obzirom na pritiske i pokušaje destabilizacije.
– Čekamo rezultate iz Srbice, ali je jasno da je Srpska lista osvojila 10 od mogućih 10 mandata. To je izuzetan rezultat, posebno imajući u vidu sve što je Aljbin Kurti preduzimao kako bi oslabilo srpski narod i Srpsku listu, kao i podršku koju su drugi kandidati tajno i javno dobijali iz inostranstva – izjavio je Vučić u video poruci objavljenoj na Instagramu.
On je naglasio da će Srpska lista predstavljati odbranu od daljih napada i poručio da će Kurti sada morati da se više bavi sopstvenim političkim opstankom.
– Zahvaljujem se srpskom narodu na podršci i poverenju. Kosovo je Srbija – zaključio je Vučić
foto: Tanjug